Babalap
Babalap
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Szavazás
Hogy tetszik az oldal?

Király
Elmegy
Láttam már jobbat is
Nem tetszik
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Hasznos tanács lehet

  Hasznos tanács lehet                 HASZNOS TANÁCSOK

   A KERTHEZ,ADHATÓ ÖTLETEK,

     és  egyébb megfontolandó  tanács    

  Tudnotok kell egy kerti szabályt: 

A magokat nem szabad túl mélyre ültetni, körülbelül olyan mélyre amilyen a mag legnagyobb mérete és ültetés után, minden magra, csak annyi földet szabad rakni, amekkora a mag vastagsága. Ám sokat segít, ha a föld, jól van tömörítve a mag fölött / jól letapogatjuk, vagy menjünk rajta végig/.:

TARTALOM : 1.) Borsó és baba                        16.) Lekvár                 

                                 2.) Petrezselyem                           17.)Virágok

                                 3.) Burgonya                                 18.) Fű

                                 4.) Hónapos retek                        19.) Páfrány

                                  5.) Paradicsom                             20.) Muskátli

                                  6.) Tojáshéj                                   21.)  Pálma

                                 6/1   Faforgács                               22.) Akkumulátor

                                  7.) Uborka                                      23.)  Liszt

                      8.) Tulipán                                    24.)  FIKUSZ

                                  9.) Nárcisz                                     25.) Vágott virág

                                10.) Csótány                                     26.) Sásliliom

                                 11.) Spanyol csiga                         27.) Klematisz

                                 13.) Nátha

                                  14.)  

                                   15.) Gaz

     1. ) BORSÓ ÉS BAB : A leggyakrabban ültetett konyhakerti növényünk a borsó, illetve a bab. Már kora tavasszal el lehet vetni, amint felmelegszik az idő. Természetesen azt szeretnénk, hogy a miénk szebb  legyen mint a szomszédé, szebb is és nagyobb is.  Mielőtt elültetnénk a magokat, áztassuk be tejes vízbe, és  ha  jól megszívta magát, ültethetünk. Ha viszont azt szeretnénk, hogy a termés mégszebb legyen, akkor a bab illetve borsó alá, ültetés előtt, szórjunk mozsárban összetört tojáshéjat. Ez kiváló kalcium és tápanyag, hogy szebb és ízletesebb konyhai alapanyagunk legyen. A kapával húzzunk egy négy vagy ötcenti mély árkot, ennek az aljára szórjuk a tojáshéjat, kicsi földet húzzunk rá a gereblyével, szórjuk rá a magokat és temessük be, jól öntözzük meg.  Aztán csak várjunk és arassunk.

2.) PETREZSELYEM :A petrezselyem a leggyakrabban használt fűszerünk. A szomszédom elültette, nem kelt ki. Aztán vett újabb csomagot, és az sem kelt ki. Panaszkodott, hogy már hány csomaggal ültetett, de nem jött ki. Mondtam neki, hogy túl mélyre ülteted. Megmutattam neki az ültetési módot. ( Lehet forralt vizet önteni a sorába.) Épphogy megkarcoltam a sorát, aztán beleszórtam a magot és csak annyi földet szórtam rá, mintha sóznám. Aztán végig gyalogoltam rajta és kész.(meg lehet öntözni is) Mind kikelt. Azért, hogy még szebb legyen, csináljunk vöröshagyma teát,/ vörös héját kell teának megfőzni / és higitsuk, aztán locsoló víznek használva öntözzük meg.

3. ) BURGONYA :Nagyon sok étel van, amihez  burgonya a köret. Sokféle képpen el lehet készíteni. Főleg faluhelyen szokták a konyhakertben elültetni, saját használatra, eladásra pedig a határban termelik. Ha netalán ültetni akarsz, és szeretnéd, hogy szép termésed legyen, akkor az előző évben a helyét, tyúktrágyával kell bedolgozni.

4.  )HÓNAPOS RETEK :Korai sláger a hónapos retek. Legtöbbször azonban gondunk van vele, ha  mondjuk,földibolha van a kertünkben. Amint kikel a pici palánta, ezek a bolhák, mind lerágják. Vagy permetezünk rovarölővel és mérgezett retket eszünk, vagy kipróbálunk egy másik módszert. A lényege az, hogy mikor meghúzzuk a retek sorát, szórjunk bele sót ültetés előtt, azaz sózzuk meg a sorát. Aztán jöhet bele a mag.

5. )PARADICSOM : Nagyon sok paradicsomot használunk a konyhában, pl.: paradicsomleves, paradicsomos káposzta, vagy krumpli mellé paradicsom szósz stb. Legtöbbször mielőtt leszüretelnénk, elviszi a paradicsom vész. Úgy próbáljuk a növény megerősíteni, hogy hetente egyszer, permetezzük le ½ liter tej és 4 liter víz keverékével, de a tövét is megöntözhetjük. Jól fejlődik és védettebb lesz a betegségek ellen. Az ellenállás fokozására gyufát dugjunk a tő köré, foszforos végével lefelé. Szorhatunk még a tövéhez porrá zúzott tojáshéjat, a jobb termés elérése végett. Vettem a Gazdaboltba kálium tartalmú folyadékot, amit az öntöző vizébe tettem,hogy egyrészt jobban virágozzon, másrészt, hogy minél több és szebb legyen a termés, de megöntöztem vele a paprikákat is. Nem akart virágokat hozni, az öntözés után nemsokára a megjentek a virágok. A tövét is betakartam fünyíróból vett fűvel,hogy minél kevesebb víz párologjon el.

6.)  KERTÉSZKEDJÜNK MÉRGEK NÉLKÜL:

MI A JÓ GYÜMÖLCS TITKA, avagy MIRE JÓ A TOJÁSHÉJ:

Minden éven várjuk, hogy a gyömölcsfáink, izletes, szép termést hozzanak. Reménykedünk, hogy mi fánkon lesz a legszebb termés,aztán csalatkozunk, mikor barnafoltos almáink megjelennek. Egyrészt, nem étvágygerjesztő, másnéven , ehetetlen.  Mindenki, megpróbálja mérgekkel lepermetezni, mégis sokszor baj van a gyümölccsel. Aki nem tudja annak elmondom, hogy valami hiányzik a fa keringéséből, a talajból, ez pedig nem más, mint a calciumfoszfát és a trágya. A legtermészetesebb kalcium forrás, a tojáshéj. Lehetőleg  jól törjük össze, egy rézmozsárban és  juttassuk ki a földbe. Ezzel állítható meg tulajdonképpen  a barnafoltosság, ha ősszel és  kora tavasszal,szinte porrá tört tojáshéjat szórunk alája. Legalább négy marékkal szórjunk ki, a lombkorona széléig. Az eső hatására eltünik a talajba, ( de ha nem várunk, akkor öntözünk) a gyökerek felszívják,ami aztán eljut a  a gyűmölcshöz és a viaszos héjába rakódik fel, ezzel megerősíti a  termés külső viaszos héját és ellenállóvá teszi a bacilusok, gombák és kórokozók ellen.Természetesen ez jó mindenféle viaszos héjú gyümölcsökre ,Pl. szilva lörte, ringló,barack, stb, de nagyon jó még a paprika, paradicsom,tők,padlizsán stb. növények alá. A tehéntrágya( szarvasmarhatrágya) serkentőleg hat a növényre, megemeli a növény immunrendszerét, és ellenálóbb lesz a növény,innentől már nem alkalmaztam a mérgezett permetezést.Nálunk azóta biógyümölcs terem.

Minden fának van valamilyen illata, lehet, hogy mi nem érezzük, ám a bogár amelyik a petéjét akarja lerakni, az érzi. Az erős illatú fa nem felel meg neki,mert ennek erős az immunrendszere, ezért olyan fát keres amelyiknek gyenge az illata, vagyis gyenge az immunrendszere.

A gyömölcsöt károsító bogár, viszont arra a fára száll, és arra a fára rakja a petéjét, amelyiknek az immunrendszere gyenge. Tehát,!- ajánlatos időben kiszórni a tojáshéjat, és a trágyát, mielőtt a növény lombosodásnak indul, azért, hogy időben eljusson  kalcium és energia a fa belsejébe. Az erős illatú fákat, amiknek az immunrendszere erős,messzire elkerülik a bogarak. Mi magunk tegyünk azért,hogy adjuk meg a fáknak azt, hogy erős állagú legyen, tehát adjunk neki tojáshéjat és marhatrágyát. A marhatrágyát úgy szoktam kijuttatni a fák alá,hogy 10 liter öntöző vízbe, belemorzsolok két tojásnagyságú zsákos tehéntrágyát,vagy marhatrágyát, amit jól elkeverek, szétoszlatom, és így öntözöm ki a fa alá. A vízben feloldott tehéntrágya,kiöntözve nagyon gyorsan felszívódik a hajszálgyökereken keresztül a fa belsejébe, és valósággal ki fog vírulni a fa, és gyönyörű gyömölccsel ajándékoz meg bennünket. Ha csak kiszórod alája a tehéntrágyát, akkor az időjárásnak, illetve az esőnek a földbe való bemosására vársz, ami a száraz évet számítva elég gyenge csapadékot hoz. De még mindig lehet fokozni, ha fünyíróval levágott  füvet a fák alá teszed,kb. egy tenyérnyi vastagságban és a lombkoronán kivül 20 cm -el és  ahogy kezd eltünni a földben, pótolod. A lekaszállt fű, nem engedi, hogy a fa alatti terület kiszáradjon és a hajszálgyökereken keresztül, elegendő nedvesség jut a fának. Azt is tudnotok kell, hogy a földterület felső 40 cm-es vastagsága adja az élőflórát. A fűnyesedék élelmet ad a gilisztáknak és egyébb bogaraknak, amelyek úgy hálálják ezt meg nekünk, hogy ott hagyják az ürüléküket a fa alatt, ez aztán az eső hatására belemosodik a földbe. Ez a gilisztaföld  5 ször jobb mint a legjobb kerti föld, ráadásul növekedésserkentő anyagokat tartalmaznak, amit mesterséges úton előállítani nem lehet.  De még mindig lehet fokozni, ha nyírfa leveléből készült áztatott teát, ötszörös hígítással többször permetezünk a fára. Ezekkel a  módszerekkel a fa ellenálló képességét megtizszerezed és ízletesebb gyümölcshöz jutsz. Ha a fa alatt a föld kiszárad, akkor elhalnak a fa hajszálgyökerei, és ha újra vizhez jut, akkor előszőr a hajszálgyökereket kell helyrehoznia, és csak ezután indul meg a fában az életerő. A fűtakarás a hajszálgyökerek elhalását meggátolja, hiszen a föld mindig nedves marad, ráadásul még a reggeli harmatot is összeszedi. Amióta ezt a módszert alkalmazom, nem kellett permeteznem a fákat, ennek már több mint 5 éve, a gyümölcsök pedig egészségesek,mert, ne higyjétek  el azt, hogy a méreganyag csak úgy lebomlik, az mind belemegy a gyümölcsbe és mérgez, a májunk meg nem tudja eldönteni, hogy mit csináljon ennyi méreggel.

A tojáshéjat kedveli még a rózsa,a levendulla,a harangvirágok, az iriszek, sarkantyúka ,mandula,füge,cukkini,bab,sárgadinnye,és a paradicsom is.De a tojásport, ha eléggé porrá zúztuk,belekeverhetjük a növények cserepeibe is tiszta kalcium forrású anyagként.

  6/1   FAFORGÁCS:     2014 tavasza azzal kezdődött, hogy hoztak tüzelőnek való fát, szerencsémre itt darabolták fel. Nagyon sok forgács maradt, amit összegyüjtöttem és kiszórtam a rózsák , fák, liliomok és olyan növények alá, amelyek szeretik ha nedves a föld körülöttük. Egy nagyon kis teret adtam a növények körül, de csak annyit, hogy pl. ne érjen hozzá a rózsához. Azóta megöntöztem marhatrágyás vizzel is, és bár nem volt kiszáradva alatta a föld, mégis nagyon könnyen elnyelte a vízet, ami a laza talajnak köszönhető, mert nem tudott rögösre kiszáradni. A liliomjaim legkevesebb 20 cm-es  fejet hoznak, a rózsákon pedig haragos zöld hajtások lettek. A virágok azokat az inséges időket is átvészelik ezzel, amikor kevés az eső. Az eddig állandóan lehulló ringló, most remek termést hoz, a gyengéntermő szilva, most szép gyümölcsöt termel.

7. )UBORKA :Az étel mellé gyakran rakunk savanyúságként uborkát. Ha mi termeljük meg, akkor, ültetés előtt áztassuk be tejbe a magokat, aztán ültessük el és ha kikelt és elindul, akkor a hajtáscsúcsát minden ötödik levél felett lecsípjük. Arra nagyon ügyeljünk, hogy csak állott langyos vízzel öntözzük, mert ezzel megakadályozzuk a keseresedést.

8. )TULIPÁN : A tulipán a tavaszi kert egyik legszebb virága. Virágzási ideje áprilistól várható, a nyarat már nem éri meg. A virág évelő növény, ezért nem kell minden évben felszedni.  Azért ha úgy szeretnénk, hogy ne osztódjon a tulipánhagyma, minden évben fel kell szedni, mégpedig akkor amikor az iskola befejeződik. Árnyékos helyen szárítani, majd mikor az iskola elkezdődik el lehet ülteni. Ha nem érünk rá, elég, ha 3 évente felszedjük, aztán  kitesszük a fübe, félárnyékba, és egy hét után, mikor a külseje megszáradt tároljuk a kamrában. Aztán, ha túlbuzgók vagyunk és nem bírunk magunkkal, már augusztus közepétől is elkezdhetjük a lerakását. 

     Ha azt szeretnénk, hogy a tulipánunk mindig olyan színű maradjon, amilyet választottunk, akkor amint hullani kezd a szirom, ki kell tőrni a fejrészt, azért tőrni, mert ha ollóval,vagy késsel vágjuk, ugyan úgy átvihetjük a sejteket a növényre, ez olyan mintha mi poroznánk be. Ha viszont letöröd, nem ér hozzá semmi a tőrt felületre, és lassan visszaszárad..

9. )NÁRCISZ : A legkorábbi tavaszi virágaink a nárciszok. A nárcisz elvirágzása után nem szabad levágni a leveleit, hanem meg kell várni amíg majdnem teljesen  visszaszárad, és csak ezután szabad levágni. Ha idő előtt levágod, akkor a következő évben gyéren, vagy egyáltalán nem fog virágozni. A levelek a napfénnyel fotoszintetizálnak és ez lejut a hagymába, amely ettől lesz érett, hogy a következő évben virágozzon. A sziromhullás után, ki kell vágni a virágszárat. Csak akkor hagyjunk magtokot, ha ujabb szineket akarunk elérni.De így van ezzel a krókusz, tulipán, jácint, nárcisz, irisz is. A nárcisz az egyik legjobb pocok és egérűző  növény, ha valamilyen növényt meg akarunk védeni akkor ültessük köréje, mert az illatanyaga olyan erős, hogy elzavarja a rágcsálókat a területről.

10.) CSÓTÁNY:A legundorítóbb mikor megjelenik a lakásban a csótány. Ez, egy mindenevő szapora, undorító bogár, és nagyon nehéz tőle megszabadulni, mert hiába csapjuk agyon, ha a nőstény már elhagyta a tojásokkal teli zsákját, egy hónap múlva lesz vagy negyven belőle. A legkönnyebben úgy szabadulhatunk meg tőle, ha sütőpor és porcukor keverékét rakjuk ki csalinak. Elfogyasztása után a sütőportól szétpukkadnak.

11. )SPANYOL CSIGA : Minden kertben megtalálható már a spanyol csiga. Ez a vörös és/ szürke/ mindenevő síkos, nyákos dőg. A legkönnyebben úgy tudjuk összeszedni, ha sörcsapdát állítunk nekik. Egy kicsit a földbe süllyesztett üvegbe öntünk egy kis sört, az erjedt szag csalja oda a csigákat, amelybe bele is fulladnak. Időnként cserélni kell a sört. Rakhatunk ki boltban vehető csigaölő mérget, ám vigyázzunk, hogy a sün és a madarak lehetőleg ne férjenek hozzá, mert elpusztulnak tőle.  Ajánlat: egy közepes cserepet kicsit megemelni annyira, hogy a csigák alá férjenek és az alárakott csigaölőtől elpusztuljanak.

 12.)  POCOK : Sajnos a kertemben van, valamilyen földben rejtőzködő állat,/ talán a földikutya/, de inkább a pocok, aki megeszi a tulipán és liliom hagymáimat. Nagyon mérges vagyok rá, és próbálok ellene védekezni. A hagymákat belerakom olyan edényekbe, amelyek lyukacsosak. Tehát a gyökér ki tud bújni belőle, ám a dőg nem fér hozzá. Az edényt a földfelszín alá süllyesztem 1 cm- el. De, megnehezítem a helyzetét úgy, hogy ültetek az edényen kívül, nárciszt, ha nincs akkor fokhagymát. Az íriszeimet is megette valami, ám mióta körberaktam fokhagymával, nem bántja. Ezekkel a szagos hagymásokkal tartom távol a rágcsálókat. A hagyma nem süllyed el, a dög nem nagyon fér hozzá. Mivel megvédtem a tulipánjaimat és nem fért hozzá, nekiállt megenni a sásliliomjaimat. Úgy védekezem ellen, hogy nárciszokat ültetek köréje.  A legújabb módszerem, hogy veszek apró lyuku kerités rácsot . Ebből vágok ki olyan 40-50 cm darabokat, sarkait átlósan behajtom és kosár formát hajtok belőle. Ez kerül a földbe és ebbe ültetem a növényt, azóta nagyon kevés a veszteségem.

1113.) A hosszú tél alatt könnyen megfázhatunk és leteper bennünket egy alattomos vírus. Megelőzés képpen, minden héten legalább kétszer, vágjunk félbe egy citromot, csavarjuk ki, öntsük fel vízzel és igyuk meg.

14.)  Nagyon kellemetlen dolog mikor úgy érezzük, fortyog a belünk és gyakran kell WC.-re mennünk, mert híg a székletünk.  Ha nincs más otthon, próbáljuk meg úgy megállítani, hogy  egy, vagy két, teáskanál nyers rizst lenyelünk egy kis vizzel.  De egyszerübb porrá tőrni és úgy lenyelni.

  15. ) GAZ: Azt hiszitek, hogy a gaz haszontalan a kertben. Én, csak azt a gazt húzom ki a kertből, ami már nagyon zavaró, vagyis már kezdi túlnőni a növényt. Ugyanis legtöbbször a peronoszpórát és más gombás betegséget, a gaz veszi föl, ami könnyen kidobható a kertből. Nálam sokszor mentette meg a disznövényt a gombásodástól. De, ha nem gombás, akkor kihúzom és otthagyva jó talajtakaró, ami nem engedi könnyen kiszáradni a földet.

16.) Mi minden évben főzünk be lekvárt. Leggyakoribb a barack és a szilva. Legtöbben nem merik otthagyni a gázon, mert leég, ez igy is van. De, ha az edénybe öntesz 1 dl. ecetet és körbefogatod úgy, hogy az edény falát mindenhol érje, aztán beleöntheted a lekvárnak valót, ám megkavarni tilos, amíg főzöd nem szabad kavarni. Az ecet egy réteget von a lábas és a lekvár közé, ha ezt a réteget megbontod egy kavarással, akkor leég. Nekünk, két napig forrt a lekvár a gázon úgy, hogy hozzá sem nyúltunk, mégsem égett le. Azért a lábas alá nem árt gázelosztó lapokat rakni, hogy a láng egyenletesebben oszlódjon el. Miután aztán besűrűsödőtt, bele lehet tenni a cukrot, vagy édesítőszert,de ezután már kavarni kell, megvárjuk amig kifényesedik, aztán lehet üvegekbe rakni.                                                                                                                             17.) Vannak olyan növények, amelyek savanyú földet igényelnek. Azért, hogy drága pénzen ne kelljen rengeteg főldet megvennünk, mi magunk is készíthetünk savanyú földet. Vegyünk keserüsót és vasgálicot, keverjük össze 1:1 arányban, szórjuk, illetve úgy mintha sóznánk, szórjuk  ki a savanyítani való földre, és kapáljuk  be. De lehet úgy is, hogy kiszórjuk a földre, és  beássuk.

               Savanyú földet szerető virágok: rhododendron, lilaakác,áfonya,magnólia, afrikai szerelemvirág, erikafélék, zanót,kamélia, hortenzia, stb.                                                             

18.) FŰ : Majdnem minden kertben van füves terület, amit néha le kell nyírni. Legtöbben beledobják a kukába, ám ez nagy hiba, mert a levágott füvet, érdemes lenne komposztálni, vagy a fák alá beteríteni. Egyrészt, nedvesen tartja a földet,  másrészt, élelmet ad a gilisztának, az ászkának,és olyan bogaraknak  amelyek szeretik ezeket a füveket, és mivel mindig találnak ott táplálékot, ottmaradnak. Igen ám, de feljönnek a felszinre és otthagyják az ürüléküket, a fű alatt,aztán ujabb fűdarabot húznak le a föld alá. Amit nem esznek meg az ott marad a föld alatt és átalakul trágyává. A giliszta ürülékét nem a föld alatt, hanem a felszinen adja ki magából, ami, eső után látszik a legjobban, ez a gilisztaföld, hétszer annyi nitrogént,háromszor annyi káliumot, kétszer annyi foszfort, kétszer annyi meszet és hatszor annyi magnéziumot tartalmaz, mint a legkiválóbb kerti föld.  Aztán az eső belemossa a talajba és mivel ezek a tápanyagok oldott állapotban vannak,a növények a gyökérszörök segítségével, gyorsabban feltudják szívni és hasznosítani.  Lehet komposztot is készíteni, de egyet ne felejtsünk el, hogy a komposzt akkor használ a földben, ha bele van dolgozva és nem szárad ki, ezért is jobb a takarás. Ha komposztálunk akkor egy réteg növény, egy réteg föld,kevés mésznek tojáshéj összetörve, ha van akkor kevés agyagot is rakhatunk közé, de konyhai zöldhulladékot is rakhatunk rá. A fű takarása azért is jó, mert nem engedi a gyomokat kikelni.                                  

19. ) PÁFRÁNY :Ritka az a háztartás, ahol a lakásban nincs páfrány. Megvesszük, öntözzük, aztán egyszercsak elpusztul. Azért, hogy tovább éljen és szebb legyen, az öntözö vizébe, minden második héten tejet rakjunk / 1dl tej+1 liter víz./. Ha nem mersz tejet rakni, jó a sör is 2,5-3 literhez két kanál sör, de alkalmas rá a zacos viz is.

 20.) MUSKÁTLI : A muskátli is szebb lehet,ha öntözö vizébe olykor, kevés állott sört öntünk, és meglocsoljuk..                  

   21. ) PÁLMA: A pálmák fejlődését az segíti, ha minden második héten, híg enyhén cukros, fekete teával locsoljuk meg.

  22.) AKKUMULÁTOR : Az  autónk szíve az akkumulátor, ami kb. 4-5 évig működik. Nekem is cserélni kellett, ám mielőtt eljöttem volna a lelkemre kötötték, hogy ha azt szeretném, hogy az akkumulátorom 8 évig is elhúzza, akkor minden kéthavonta, rakjam fel egy 12 órás töltésre. Néztem nagy csodálkozva, de elmondták, hogy az akkumulátor belsejében a lemezekre rárakódik az akkumulátor savnak a sója, és csökkenti a lemezek elektromos töltését ( lerakódik a lemezekre), ha viszont kéthavonta felrakod töltésre, akkor a 12 órás pezsgéstől lepotyognak a sók az aljára és tisztábban érintkezik a savval, meghosszabbítod az idejét,sokáig jó lesz az elektromos töltés és működhet, akár nyolc évig is. A kéthavonti felrakás alatt kevés a lerakódás és könnyebben leválik a szennyeződés.

   23.) LISZT:  Sajnos a régi magyar jó sikértartalmú búzát már nem igen lehet kapni. Az ebből készült liszt nagyon jó volt,amiből igen jó kenyeret lehetett készíteni,aztán jöttek a gyenge , de nagyhozamú orosz búza fajták. Ezeknek a búzáknak a hozama igaz,hogy  nagyobb, de gyengébb minőségű. A boltokban kapható lisztnek,közepes a minősége, mi úgy javítjuk fel, hogy három kiló liszthez keverünk egy kiló réteslisztet, így már jobb tésztát tudunk készíteni, nyújtani, nem szakad és még az íze is más.

         24.) FIKUSZ :A Fikusz szereti az állott sört, persze a port azért töröljük le.Teljesen mindegy, hogy milyen a sör, lényege, hogy a leveit háromhetente, vagy havonta, le lehet vele törölgetni, vagy lepermetezni. A sörben jelentős ásványi anyagok vannak, ilyen a réz,mangán,cink,vas és többféle cukor, ami emészthető a növények számára. A sörözés hatására várható, hogy a növény pár nap múlva új hajtással, vagy levelekkel ajándékoz meg bennünket., de nem csak a fikuszt, hanem minden nagylevelű növényre alkalmas, mint emészthető levéltrágya.

                25.) VÁGOTT VIRÁG:  Ha azt szeretnéd, hogy a vágott virágod, melyet kaptál, tovább tarson a vázádban, akkor az első dolgod, hogy beletedd a kádba, engedj rá vizet, annyit, hogy szinte uszkáljon. Nézz rá kb. egy óra múlva, mikor már jól megszívta magát, a víz alatt vágj le a szárából 2-3 cm-t, majd fogd a vázát meritsd bele a vizbe és virágostól emeld ki. Töröld le a vázát a viztől. Ennek az eljárásnak az a lényege, hogy azért mennek tönkre hamar a virágok, mert levágás után levegőt sziv fel  a szár és ezzel lezárja a víz felvételét a szárba, és azért kokad, mert már felszívta a vizet a virághoz. Tehát ha megszívatod a növényt és levágod az alsó szárrészt, ahol levegőt szivott fel és úgy emeled ki, hogy nem kerül újra levegőre, sokáig örülhetsz a kapott virágodnak. A vizzel való megszivatás pedig a folyamatos vizfelvételt teszi lehetővé.,          

 26.) Én nagyon szeretem a sásliliomokat, de eléggé megsínylik az erős napsütést, a földjük sokkal hamarabb kiszárad, ám amióta ezeknek a tövét is takarom fűvel, dudusodnak és hozzák a szebbnél szebb virágokat, azaz sokkal tovább van rajtuk virág, mint a takarás előtt. 

    27.)  Tudnotok kell, hogy a Klematiszok nagyon szeretik, ha a tövük takarásban van, ezért,  olyan növény kell a tövébe ültetni ami takarja, vagy azt csinálod amit én, hogy 2-4 cm -es vastagságban, fünyesedékkel takarom a tövét, így a tő takarva van, a nedvességet megtarja és állandó viz és tápanyag felvételt biztosít a növény számára.Atövére pedig szórjatok összetőrt tojáshéjt, ami kálciumot tartalmaz.

Még nincs hozzászólás.
 
óra
 
Számláló
Indulás: 2007-03-17
 
Chat
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Naptár
2024. Április
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
<<   >>
 

Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal    *****    Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!